Jest już oficjalna nazwa nowego kampusu Apple

26 lutego 2017
Jest już oficjalna nazwa nowego kampusu Apple

Apple na swojej stronie ujawniło nazwę swojego nowego kampusu czyli Apple Park oraz podało informację o oficjalnym otwarciu w kwietniu.

Pracownicy przeprowadzą się do nowej siedziby już w kwietniu. Więcej niż pół roku zajmie przeprowadzka ponad 12 tysięcy osób. Prace nad wykończeniem całości obiektu zostaną zakończone jesienią.

apple-park-photo-1-building-trees

Kampus zajmuje przestrzeń ponad 70 hektarów. Sam główny budynek ma powierzchnię 260 tys. m2. Fasada głównego budynku jest wykonana ze szkła.

apple-park-photo-2-theater

Uhonorowano pamięci Steve’a Jobsa, nadając nazwę audytorium jego imieniema. „Steve Jobs Theater” będzie mieściło 1000 osób i zostało zbudowane na małym wzniesieniu, w najwyższym miejscu kampusu.

apple-park-photo-4-building-closeup

W kampusie będzie również dostępna publiczna przestrzeń dla gości z Apple Store oraz kawiarnią. Na terenie Apple Park znajdować się będzie centrum badań i rozwoju. Pracownicy dostaną również dostęp centrum fitness’owego o powierzchni 10 tys. m2.

Dookoła kampusu będzie znajdował się park w którym znajdziemy ponad 3 km ścieżek, łąk, sadów i staw. Teren kampusu będzie posiadał 9 tys. drzew. Główny budynek został wyposażony w 100% zasilanie energią odnawialną. Na jego dachu są panele słoneczne o mocy 17 megawatów. Posiada on również naturalną wentylację i przez 9 miesięcy w ciągu roku nie potrzeba go ogrzewać, ani włączać klimatyzacji.

Redaktor: Mateusz Bauman