Firma Apple dodała do swojej oferty nowe iPady Pro

18 marca 2020
Firma Apple dodała do swojej oferty nowe iPady Pro

Firma Apple dodała dzisiaj do swojej oferty dwa nowe modele iPada Pro.

 

Są to modele wyposażone w ekran o przekątnej 11 i 12,9 cala. Posiadają dwa tylne aparaty (w tym jeden jest obiektywem ultra szerokokątnym) i system skanowania głębi LiDAR. Do oferty dodana została także dla nich klawiatura Magic Keyboard z gładzikiem. Posiadają one 8 rdzeniowy procesor A12Z Bionic oraz przebudowany system odprowadzania ciepła. Dzięki niemu nowe iPady Pro są szybsze i bardziej wydajny niż większość laptopów PC z systemem Windows. Nowy iPad Pro stworzony został z myślą o wymagających zadaniach, takich jak edycja wideo w 4K czy tworzenie modeli 3D. Wyposażone zostały także w szerokokątny aparat z matrycą o rozdzielczości 12 megapikseli, do nagrywania filmów w 4K. Drugi aparat z obiektywem ultra szerokokątnym wyposażony jest w matrycę o rozdzielczości 10 megapikseli. Do kamer dodany został skaner LiDAR, który mierzy odległości do obiektów znajdujących się w kadrze. Jego zasięg wynosi 5 metrów. Z nowego skanera korzysta chociażby aplikacja Miarka, która mierzy teraz wysokość, kąt unoszenia ramion itd. Korzysta z niego jak na razie gra „Hot Lava” dostępna w usłudze Apple Arcade, wprowadzając nowy tryb rzeczywistości rozszerzonej. Nowe iPady Pro wyposażone są też w 5 nowych mikrofonów o studyjnej jakości. Nowe iPady Pro działają na systemie iOS 13.4, który wprowadził wsparcie dla gładzika znajdującego się w nowej klawiaturze Magic Keyboard dla tych urządzeń.

Podstawowa wersja nowego iPada Pro 11 cali (128 GB, Wi-Fi), kosztuje 3899 zł. Najdroższa (1TB, Wi-Fi + Cellular) to koszt 7199 zł.

Podstawowa wersja nowego iPada Pro 12,9 cali (128 GB, Wi-Fi) kosztuje 4899 zł. Najdroższa (1 TB, Wi-Fi + Cellular) kosztuje 8199 zł.

stat4u