Apple Pay w Polsce zostało oficjalnie zapowiedziane

3 maja 2018
Apple Pay w Polsce zostało oficjalnie zapowiedziane

Apple oficjalnie potwierdziło, że Apple Pay będzie dostępne w Polsce w wybranych bankach.

 

Tim Cook oficjalnie potwierdził wprowadzanie Apple Pay w Polsce oraz Norwegii i Ukrainie w ciągu najbliższy kilku miesięcy.

Miało to miejsce podczas telekonferencji z inwestorami po ogłoszeniu wyników finansowych za fiskalny drugi kwartał 2018 roku.

Według przecieków będą to takie banki jak: Alior Bank, mBank i BZ WBK.

Prawdopodobnym miesiącem wprowadzenia będzie czerwiec.

Wcześniej wiele plotek na ten temat w sieci oraz kilka informacji od banków w Polsce sugerowały, że może to wkrótce nastąpić. https://www.iphone.szczecin.pl/apple-pay-juz-niedlugo-w-polsce/

 

“Apple Pay to system płatności mobilnych i cyfrowy portfel stworzony przez firmę Apple Inc., który pozwala użytkownikom dokonywać płatności za pomocą urządzeń iPhone, Apple Watch, iPad oraz Mac.

Apple Pay został zapowiedziany 9 września 2014 roku. Tego dnia podczas prezentacji usługi szef Apple, Tim Cook, określił karty magnetyczne używane przy płatnościach jako niesprawne, staroświeckie i słabo zabezpieczone. W ciągu 3 dni od startu usługi zarejestrowano ponad milion kart kredytowych. System wystartował w Wielkiej Brytanii w połowie 2015 roku w większości banków. W Chinach można używać Apple Pay od lutego 2016 roku. W lutym 2016 roku 20% użytkowników iPhone’a 6 użyło Apple Pay przynajmniej raz.”

Oficjalna strona Apple Pay: https://www.apple.com/apple-pay/