Apple zapowiedziało nową wersję systemu iOS 11

9 czerwca 2017
Apple zapowiedziało nową wersję systemu iOS 11

Firma Apple na konferencji WWDC 2017, która odbyła się w poniedziałek zaprezentowała nową wersję systemu iOS 11.

 

Od daty rozpoczęcia konferencji mogą ją zainstalować developerzy. Premiera oficjalna odbędzie się jesienią. Publiczne bety wystartują pod koniec miesiąca.

Do aplikacji Wiadomości zostało wprowadzone podręczne menu, które daje szybki dostęp do rozszerzeń i programów w komunikatorze. Wszystkie wiadomość przeprowadzone przez iMessage będą synchronizowane automatycznie między innymi urządzeniami oraz szyfrowane.

Apple Pay pozwala teraz użytkownikom robić przelewy pieniędzy miedzy sobą za pomocą aplikacji Wiadomości. Będzie to możliwe dzięki wirtualnej karcie płatniczej Apple Pay Card. Można z niej przelać pieniądze na swoje konto bankowe.

Dużo zmiany jest również w Siri, która pokaże użytkownikowi kilka odpowiedzi i przetłumaczy między kilkoma językami. Wspierane języki to włoski, francuski, angielski, chiński i hiszpański. Siri zacznie rozumieć kontekst odpowiedzi, co będzie wykorzystywane również w innych aplikacji.

Wideo wykorzysta teraz kodek HEVC/H.265, który zapewni zaoszczędzenie miejsca na urządzeniu oraz w chmurze, a także polepszenie jakości nagrań. Zdjęcia dostaną podobne zmiany.

Aplikacja Zdjęcia ma teraz odświeżony wygląd i edycję Live Photos.

Duże zmiany zaszły w Centrum Kontroli, jak chociażby zwiększona możliwość wykorzystania 3d Touch. Można teraz powrócić do powiadomień z zablokowanego ekranu nawet gdy zostanie odblokowany.

Zostały zmienione niektóre ikony np. sklepu App Store.

Aplikacja News będzie wyświetlać artykuły bardziej dopasowane tematycznie dzięki sprawdzaniu zainteresowań i historii przeglądania użytkownika.

Aplikacja Mapy posiada teraz nawigację w niektórych lotniskach i centrach handlowych. Oczywiście najwięcej na terenie Stanów Zjednoczonych. Podczas nawigowania będzie wskazywać pas którego powinniśmy się trzymać.

W CarPlay została dodana opcja, która wyłączy wszystkie powiadomienia by nie rozpraszać kierowcy. Aby z kimś takim się skontaktować będzie trzeba udzielić odpowiedzi “pilne” na wygenerowanej automatycznie wiadomości.

Aplikacja Dom uzyskała wsparcie dla głośników Bluetooth. Zostało udostępnione API dla AirPlay 2 producentom i deweloperom.

W Apple Music użytkownicy będą mogli się obserwować i dzielić playlistami.

App Store doczekał się zmiany całego wyglądu. Główny ekran będzie zakładką “Dzisiaj” która przedstawi propozycję aplikacji użytkownikowi i pokaże aplikację dnia. Na dolnej belce będą znajdowały się Gry, Programy, Aktualizację i Wyszukiwarka. W sklepie znajdą się również poradnik, kategorie gier i dodatkowe rankingi.

 

Redaktor: Mateusz Bauman