Apple zaprezentowało nowe iPady Pro oraz specjalne funkcje dla tabletów w iOS 11

13 czerwca 2017
Apple zaprezentowało nowe iPady Pro oraz specjalne funkcje dla tabletów w iOS 11

Apple na konferencji WWDC 2017 zaprezentowało nowe iPady Pro oraz specjalne funkcje dla tabletów w iOS 11.

 

Jest to nowy iPad Pro z 10,5 calowym ekranem i posiada mniejsze ramki niż inne modele.

iPad Pro 12,9 cala został odświeżony.

Waga nowego iPad Pro to 450 gramów. Posiada ekran True Tone o jasności 600 nitów i wspiera HDR oraz szeroki zakres gamy kolorów. Wyświetlacz odświeża się z częstotliwością 120 Hz, dzięki technologi ProMotion.

Opóźnienie podczas korzystania z Apple Pencil w nowym iPadzie Pro wynosi 20 milisekund. Posiada sześciordzeniowy układ SoC, który uzyskał o 30% lepszy wynik w mocy obliczeniowej oraz o 40 % w przypadku grafiki. Procesor posiada trzy rdzenie, które są energooszczędne oraz trzy rdzenie, które dają maksymalną wydajność.

Zaprezentowano także możliwości programu Affinity Photo na iPadzie.

Tablet wytrzyma 10 godzin użytkowania. Posiada kamerę iSight 12megapikseli oraz kamerę FaceTime 10 megapikseli. Jest wyposażony w technologię szybkiego ładowania oraz transfer USB 3.0.

Aktualne ceny iPada Pro:

Wersja z ekranem 10,5 cala – od 3199 zł

Wersja z ekranem 12,9 cala – od 3999 zł

 

Firma zaprezentowała również specjalne funkcje w systemie iOS 11 tylko dla iPadów.

Pierwsza najbardziej zauważalna to większy Dock z funkcją podpowiedzi aplikacji oraz możliwość przypięcia aplikacji w zmieniony trybie Split View. Jest również opcja przeciągania i upuszczania między aplikacjami. Nowa aplikacja Files czyli tak na prawde eksplorator plików w którym możemy mieć również dostęp do chmur takich jak np. Dropbox.

Apple Penscil dostał lepszą współpracę z aplikacją Notatki. Gdy wykonamy zrzut ekranu aby nie przechodzić do aplikacji Zdjęcia pojawi nam się jego miniaturka. Można również korzystać z Apple Penscil w aplikacji Mail dzięki funkcji Markup. Możemy również szybko wyeksportować notatkę do PDF oraz zeskanować jakiś dokument poprzez kamerę w iPadzie.

 

 

Redaktor: Mateusz Bauman