Automatyczna stabilizacja matrycy we wszystkich modelach iPhone’a 13

29 stycznia 2021
Automatyczna stabilizacja matrycy we wszystkich modelach iPhone’a 13

Automatyczna stabilizacja matrycy we wszystkich modelach iPhone’a 13.

 

Najnowsze informacje na temat iPhone’a 13 twierdzą, że wszystkie modele tego tegorocznego modelu mają posiadać automatyczną stabilizację matrycy “Sensor Shift”. Informacje na ten temat przekazał tajwański serwis DigiTimes, który powołuję się na swoje źródła powiązane z łańcuchem dostaw Apple. Aktualnie optyczną stabilizację obrazu (OIS) w aparacie z wykorzystaniem stabilizacji matrycy oferuje jedynie iPhone 12 Pro Max. Automatyczna stabilizacja matrycy używana jest w iPhonie 12 Pro Max podczas fotografowania obiektywem szerokokątnym, w przypadku pozostałych obiektywów jest to stabilizacja samych obiektywów.

Na temat automatycznej stabilizacji matrycy firma Apple pisze tak na swojej stronie:

Technologia DSLR na miarę iPhone’a. Do tej pory automatyczną stabilizację matrycy miały tylko cyfrowe lustrzanki. Nam po raz pierwszy udało się przenieść ją do iPhone’a. Możesz więc filmować swoje dzieci, uganiając się za nimi po parku, albo scenerię z okna samochodu, mknąc po wyboistej drodze, a Twoje ujęcia będą stabilniejsze niż kiedykolwiek.

Nie ma informacji o tym, czy optyczna stabilizacja obrazu w oparciu o stabilizację matrycy w iPhone’ach 13 będzie działała jedynie z obiektywem szerokokątnym, czy także w pozostałych obiektywach. Niedawno serwis DigiTimes poinformował także, że wszystkie modele iPhone’a 13 będą posiadały skaner LiDAR, który obecnie znajduję się jedynie w iPhonie 12 Pro i 12 Pro Max.