Firma Apple dodała do swojej oferty słuchawki AirPods Pro

29 października 2019
Firma Apple dodała do swojej oferty słuchawki AirPods Pro

Firma Apple dodała swojej oferty nowy produkt czyli słuchawki bezprzewodowe dokanałowe AirPods Pro z aktywną redukcją hałasu.

 

Są już do kupienia za 1 249 zł w internetowym sklepie Apple TUTAJ. Poniżej opisu znajduję się również reklama w serwisie YouTube tych słuchawek.

Aktywna redukcja hałasu w AirPods Pro wykorzystuje dwa mikrofony oraz zaawansowane oprogramowanie do ciągłego dostosowywania się do każdego ucha i ułożenia w nim słuchawek. Eliminuje ona szum tła, zapewniając wyjątkową jakość tłumienia hałasu, która pozwala użytkownikowi skupić się na tym, czego słucha – niezależnie od tego, czy jest to ulubiona piosenka, czy rozmowa telefoniczna.

Pierwszy mikrofon jest skierowany na zewnątrz i wykrywa dźwięk zewnętrzny w celu analizy hałasu otoczenia. AirPods Pro tworzy następnie równoważny szum w przeciw fazie, który eliminuje hałas tła, zanim dotrze do ucha słuchacza. Drugi, skierowany do wewnątrz mikrofon wychwytuje pozostałe szumy, które następnie są także eliminowane. Redukcja hałasu stale dostosowuje sygnał dźwiękowy i robi to z częstotliwością dwustu razy na sekundę.

AirPods Pro zapewnia doskonałą jakość dźwięku dzięki funkcji Adaptive EQ, która automatycznie dostraja niskie i średnie częstotliwości muzyki do kształtu ucha użytkownika – co zapewnia bogate, wciągające wrażenia dźwiękowe. Niestandardowy wzmacniacz o wysokim zakresie dynamiki zapewnia czysty, niewiarygodnie klarowny dźwięk, a jednocześnie wydłuża żywotność baterii i zasila niestandardowy przetwornik głośnika o wysokim wychyleniu i niskim zniekształceniu, zaprojektowany w celu optymalizacji jakości dźwięku i usunięcia szumu tła. Sterownik zapewnia spójny, bogaty bas do 20 Hz oraz szczegółowy dźwięk o średniej i wysokiej częstotliwości.

Tryb przezroczystości zapewnia użytkownikom możliwość słuchania muzyki i otoczenia wokół nich, bez względu na to, czy jest to ruch uliczny w trakcie biegu, czy informacje podawane w pociągu podczas porannej podróży. Korzystając z systemu odpowietrzania wyrównującego ciśnienie i zaawansowanego oprogramowania, które utrzymuje aktywną redukcję szumów na odpowiednim poziomie, tryb przezroczystości zapewnia, że głos użytkownika brzmi naturalnie, a dźwięk jest nadal doskonale odtwarzany.

Przełączanie między trybem aktywnej redukcji hałasu a trybem przezroczystości jest proste i można to zrobić bezpośrednio w AirPods Pro za pomocą nowego, innowacyjnego czujnika siły na trzpieniu. Czujnik siły ułatwia także odtwarzanie, wstrzymywanie lub pomijanie utworów oraz odbieranie i kończenie połączeń telefonicznych. Użytkownicy mogą również nacisnąć suwak głośności w centrum sterowania na iPhonie czy iPadzie, aby kontrolować ustawienia, lub na zegarku Apple Watch, dotykając ikony AirPlay podczas odtwarzania muzyki.

Połączenie rozmiaru i wydajności AirPods Pro możliwe jest dzięki rewolucyjnej konstrukcji SIP (System in Package), której rdzeniem jest zaprojektowany przez Apple układ H1. Ma on dziesięć rdzeni audio i obsługuje wszystko, od dźwięku po Siri. Niezwykle niskie opóźnienie przetwarzania dźwięku w H1 umożliwia eliminację hałasu w czasie rzeczywistym, zapewnia dźwięk wysokiej jakości za pomocą technologii adaptacyjnej i odpowiada na bezgłośne żądania „Hej Siri” – wszystko to jednocześnie.

AirPods Pro mają ten sam świetny czas pracy na baterii co AirPods, a czas słuchania wynosi do pięciu godzin. W trybie aktywnej eliminacji hałasu AirPods Pro zapewnia do czterech i pół godziny czasu słuchania i do trzech i pół godziny rozmowy na jednym ładowaniu. Dzięki dodatkowym ładowaniom z bezprzewodowego etui AirPods Pro zapewnia ponad 24 godziny słuchania lub ponad 18 godzin rozmowy.

Słuchawki wyposażone są także w funkcje dostosowania dźwięku do pozycji słuchawek w uchu użytkownika, wsparcie dla Siri, funkcję dzielenia się dźwiękiem (Audio Sharing) z jednego iPhone’a lub iPada oraz odczytywania nadchodzących wiadomości przez Siri (w Polsce ta funkcja nawet jeśli będzie działać to raczej się nie sprawdzi).