Firma Apple pokazała nowe paski i tarcze do zegarka Apple Watch

27 maja 2022
Firma Apple pokazała nowe paski i tarcze do zegarka Apple Watch

Firma Apple pokazała nowe paski i tarcze do zegarka Apple Watch.

 

Zgodnie z wcześniejszymi nieoficjalnymi informacji do oferty firmy Apple dodane zostały nowe paski i tarcze dla zegarków Apple Watch. Pierwszą nową opaską jest sportowa Pride Edition za 199 zł.

Opaska sportowa Pride Edition jest inspirowana siłą i otwartością społeczności LGBTQ+. Mieni się kolorami, które łączą tęczową flagę z pięcioma dodatkowymi barwami. Czerń i brąz symbolizują marginalizowane osoby LGBTQ+ należące do mniejszości etnicznych, a także chorych i zmarłych na HIV/AIDS. Jasnoniebieski, różowy i biały stanowią ukłon w stronę osób transpłciowych i nienormatywnych płciowo. Wzorowana na klasycznej opasce sportowej, składa się z dwuwarstwowego splotu nylonu stworzonego z miękkich i przewiewnych materiałowych pętelek. Wzór Pride uzyskano poprzez usunięcie niektórych z tych pętelek – w efekcie powstała trójwymiarowa tekstura, którą można zobaczyć i poczuć. Rzepy po drugiej stronie mocno łączą opaskę, gwarantując trwałość zapięcia. Do tego pozwalają szybko i wygodnie ją regulować.

Druga nowa opaska jest z serii powstałej we współpracy z firmą Nike. Można ją kupić tak jak pierwszą za 199 zł.

“Opaska sportowa Nike Pride Edition jest wykonana z miękkiego, oddychającego i lekkiego splotu nylonu. Inspiracją do jej stworzenia była kolekcja BeTrue firmy Nike – jeden z owoców inicjatywy promującej równość w sporcie. Ma zapięcie na rzep, które pozwala ją szybko i wygodnie regulować, a gęsta warstwa pętelek po wewnętrznej stronie tworzy miękką wyściółkę i odprowadza wilgoć. Rzepy po drugiej stronie mocno łączą opaskę, gwarantując trwałość zapięcia.”

W ramach Pride Month firma Apple udostępniła także dwie nowe tarcze.