Firma Apple przedstawiła najnowszą wersję systemu watchOS 9

27 czerwca 2022
Firma Apple przedstawiła najnowszą wersję systemu watchOS 9

Firma Apple przedstawiła najnowszą wersję systemu watchOS 9.

 

Firma Apple pokazała na ostatniej konferencji WWDC nowy system watchOS 9.

Cztery nowe tarcze.

Najnowsza wersja system watchOS dodaje nowe animowane tarcze. Pierwsza to zupełnie odświeżona tarcza astronomiczna, która przedstawia naszą planetę. Będzie ona pokazywać między innymi światła ludzkich skupisk, które są widoczne z orbity. Dodana została również tarcza z kalendarzem księżycowym przystosowanym między innymi dla wyznawców Judaizmu oraz Islamu. Jest także tarcza Playtime dla dzieci i tarcza Metropolitan z regulowanym stylem oraz wielkością liczb na cyferblacie. Nowy system watchOS dodaje również bogatsze komplikacje i zupełnie nowy wygląd powiadomień.

Ćwiczenia.

Zmieniono trochę wygląd aplikacji Ćwiczenia i dodano informację o kolejnych parametrach, które mają mieć wpływ na wydajność konkretnych treningów i powiadomienia jeżeli na przykład: tempo biegu albo tętno spadło lub podwyższyło się. Dodane zostały również nowe ćwiczenie dla użytkowników uprawiających triatlon. Ma automatycznie wykrywać pływanie, jazdę na rowerze, bieg oraz przełączać się między nimi.

Nowe funkcje zdrowotne.

Ciekawą nowością dla osób, które cierpią na pojawiające się raz na jakiś czas migotanie przedsionków, jest funkcja historii wykrywania takich objawów. W systemie watchOS 9 dodana ma być aplikacja rejestrująca leki, które przyjmuje użytkownik.