Firma Apple zaprezentowała nowego MacBooka Air z procesorem M2

28 czerwca 2022
Firma Apple zaprezentowała nowego MacBooka Air z procesorem M2

Firma Apple zaprezentowała nowego MacBooka Air z procesorem M2.

 

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami firma Apple pokazała na ostatniej konferencji WWDC nowego MacBooka Air z procesorem M2. Dodany został również MacBook Pro z TouchBarem, który tak jak najnowszy MacBook Air otrzymał procesor M2.

Nowy MacBook Air z procesorem M2 z wyglądu przypomina trochę najnowsze MacBooki Pro. Ekran 13,6 cali Liquid Retina Display posiada wcięcie na kamerę FaceTime o rozdzielczości 1080p. Sam ekran jest o 25% jaśniejszy od tego w starszym modelu. Wyświetla on o jeden miliard kolorów więcej.

Posiada on również gniazdo MagSafe do ładowania i 2 porty USB-C oraz gniazdo słuchawkowe. Jego grubość to zaledwie 11,3 mm. Wyposażony został także w 4 głośniki, które wspierają Spatial Audio i 3 mikrofony, klawiaturę Magic Keyboard z czytnikiem Touch ID. Może pracować przez około 18 godzin na jednym ładowaniu. Wspiera również szybkie ładowanie przy pomocy ładowarki o mocy 67 W. Otrzymał w zestawie ładowarkę z dwoma portami USB-C.

Dostępny jest w 4 wersjach kolorystycznych: srebrnej, gwiezdnej szarości, księżycowej poświacie oraz północnej. Jego cena rozpoczyna się od 6999 złotych za wersje z 8GB pamięci RAM oraz 256 GB dyskiem SSD. Za najbardziej rozbudowaną wersję z procesorem M2 z 8 rdzeniowym CPU oraz 10 rdzeniowym GPU z 24 GB pamięci RAM i dyskiem 2 TB zapłacić będzie trzeba 14799 złotych.