“Jak zrobiłem mojego własnego iPhone’a – w Chinach”

18 kwietnia 2017
“Jak zrobiłem mojego własnego iPhone’a – w Chinach”

Parę dni temu w serwisie YouTube na kanale Strange Parts został opublikowany film w którym występuje podróżnik Scotty Allen. Sprawdził on jak wygląda rynek części do iPhone’a w Chinach i czy można z nich zbudować swojego własnego iPhone’a.

 

W czasie swoich odwiedzin w Shenzen, sprawdził on wszelkiego rodzaju warsztaty, punkty, bazary, sklepy, targi w których można uzyskać usługę naprawy iPhone’ów.  Dostać można tam nawet całe elementy smartphone’ów w krótkim czasie oczekiwania.

Dla przykładu może to być dodatkowo sklejony wyświetlacz z digitizerem i podświetleniem oraz przednim panelem czy chociażby nadruk laserowy rowków na kable oraz drukowane płytki w wewnętrznej stronie obudowy iPhone’a.

Koszt całkowity jak poniósł autor filmu to 300 $, by złożyć samodzielnie iPhone’a 6s. Jednak tak na prawdę koszty były większe bo nie znał się on na częściach, więc musiał zakupić ich więcej i wybrać te najlepsze wydając ponad 1000 $.

Film pokazuje nam przed wszystkim, że iPhone’y które zostały wyprodukowane w Shenzen, nie muszą być budowane pod okiem Apple w fabryce Foxconna. Wszystkie części są dostępne na miejscu, nawet te z uszkodzonych iUrządzeń są wykorzystywane i które zakupić można praktycznie wszędzie dookoła.

 

Opisywany film poniżej.

Redaktor: Mateusz Bauman