Nowości w nadchodzącej aktualizacji systemu iOS 15.5

30 kwietnia 2022
Nowości w nadchodzącej aktualizacji systemu iOS 15.5

Nowości w nadchodzącej aktualizacji systemu iOS 15.5.

 

Firma Apple aktualnie testuje system iOS 15.5., który będzie ostatnią aktualizacją tego systemu przed premierą systemu iOS 16. W swoim najnowszym raporcie Bloomberg napisał powołując się na swoje źródła, że system w wersji iOS 15.5 będzie mniejszą aktualizacją, która skupiać ma się na ulepszeniach oraz poprawkach błędów ale także przyniesie parę zmian:

  • W aplikacji Dom pojawi się wskaźnik mocy sygnału WiFi dla sparowanych głośników HomePod.
  • Dodany zostanie nowy przycisk w aplikacji Portfel, który umożliwi szybkie wysyłanie i odbieranie pieniędzy przez Apple Pay Cash. Funkcja ta na razie niedostępna w Polsce.
  • Dodane wsparcie dla nowej aplikacji z muzyką klasyczną. Nie wiadomo czy aplikacja będzie gotowa w dniu premiery oficjalnej wersji systemu iOS 15.5.
  • Dodane wsparcie dla nowych komputerów Mac, które mają być pokazane w czerwcu podczas konferencji WWDC 2022.
  • Dodanie wirtualnej karty iTunes Pass, która ma służyć do przechowywania środków w ramach iTunes oraz sklepu App Store. Zmieni nazwę na „Apple Account Pass”.

Firma Apple planuje również rozszerzyć funkcję wykrywania nagości w zdjęciach przesyłanych przez iMessage na kolejne kraje. Ma być ona dostępna w niedalekiej przyszłości w: Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii oraz Wielkiej Brytanii. Oficjalna wersja systemu iOS 15.5 powinna się pojawić w ciągu najbliższych tygodni. Już 6 czerwca, podczas konferencji WWDC 2022 pokazane zostaną natomiast nowe systemy: iOS 16, iPadOS 16, macOS 13, watchOS 9, tvOS 16 oraz HomePod 16.