Nowy iOS7 – funkcjonalna i wizualna rewolucja !

24 czerwca 2013
Nowy iOS7 – funkcjonalna i wizualna rewolucja !

Nowy iOS7 – funkcjonalna i wizualna rewolucja !

Nowy iOS będzie dostępny dopiero jesienią tego roku lecz już teraz przyjrzyjmy się nowym funkcją oprogramowania firmy Apple.

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to nowy ekran blokowania – już nie ma tak dobrze znanego wszystkim „suwaka”. Teraz wystarczy prosty gest uniesienia ekranu do góry. Po odblokowaniu naszym oczom ukazuje się nowy wygląd wszystkich systemowych aplikacji oraz ich ikonek, które wyglądają teraz na prostsze i bardziej “słodkie” , co może odstraszyć niektórych wiernych fanów starych iOS`ów. Pojawiły się również nowe wspólne funkcje takie jak  ekran udostępniania, czy cofanie się dzięki przesunięciu palcem od krawędzi ekranu ku środkowi. Ciekawym rozwiązaniem jest ekran z ikonami który reaguje na położenie telefonu, dzięki czemu możemy zajrzeć za ikony aplikacji i zobaczyć zakryte części ustawionej tapety.

Kolejną nowością jest dostęp do centrum powiadomień nawet na zablokowanym ekranie. Znajdziemy tam teraz trzy kategorię, które pozwalają na przejrzenie powiadomień, które nas ominęły oraz podsumowanie tego co nas czeka konkretnego dnia (np. urodziny naszych znajomych, pogoda itd.)

Jednym z największych udogodnień jest łatwy i szybki dostęp do zarządzania wi-fi , Bluetooth, latarki oraz trybu samolotowego, każda z tych funkcji ukazuje się po przesunięciu od dolnej krawędzi ku górze palcem po ekranie. Możemy również w tym miejscu sterować muzyką oraz jasnością ekranu, jest to dosyć dziwne ponieważ Apple nie przyzwyczaiła nas do dostępu w jednym miejscu do tylu różnych funkcji.

Odświeżona aplikacja aparatu oraz kamery posiada wiele filtrów oraz nową funkcję AirDrop , dzięki której wykrywane są znajdujące się niedaleko nas urządzenia z systemem iOS7 i umożliwia szybkie wysłanie do nich multimediów. Łatwiejsze odnajdywanie konkretnych fotografii dzięki przejżystej segregacji ze względu na czas i miejsce wykonania.

Przeglądarka safari dostępna będzie teraz w trybie pełnoekranowym,  powstał nowy sposób przełączania się między kartami oraz usprawniono pasek adresu , który podpowiada nam najpopularniejsze adresy www oraz wyniki wyszukiwań. App Store w końcu sam aktualizuje aplikacje bez potrzeby naszej ingerencji i potwierdzania każdej nowej wersji programu.

Nowy iOS7 będzie kompatybilny z następującymi telefonami :  iPhone 4,  iPhone 4S i iPhone 5. Z iPodów touch kompatybilny z najnowszym systemem będzie jedynie najnowszy model.