Tim Cook mówi na temat kontrowersji związanej z bateriami w iPhone’ach

19 stycznia 2018
Tim Cook mówi na temat kontrowersji związanej z bateriami w iPhone’ach

Podczas wizyty w centrum danych Apple w Reno w Nevadzie, dyrektor generalny Apple Tim Cook udzielił szybkiego wywiad Rebecce Jarvis z ABC News, gdzie omówił ekonomiczne ogłoszenia Apple i poruszył trwające kontrowersje dotyczące funkcji zarządzania energią na starszych iPhone’ach.

 

Według Cook’a, kiedy funkcje zarządzania energią po raz pierwszy pojawiły się w iOS 10.2.1, Apple wyjaśniło, co się dzieje, ale po kontrowersjach wierzy, że Apple powinno było być bardziej przejrzyste.

Firma rzeczywiście wspomniała, że problem z wyłączaniem spowodowany był nierównomiernym dostarczaniem energii i wyjaśnił, że system zarządzania energią został zmodyfikowany, ale nie było wyraźnego powiadomienia, że może to powodować, że urządzenia będą działać wolniej. Cook mówi, że Apple “głęboko przeprasza” klientów, którzy uważali, że firma ma inne intencje.

Firma Apple uprzednio przeprosiła za nieporozumienie związane z aktualizacją iOS 10.2.1 i od tego czasu wdrożyła program wymiany baterii, który pozwala wszystkim klientom z iPhone’ami 6, 6s, 7, 6 Plus, 6s Plus, 7 Plus i SE wymienić baterie za obniżoną opłatą w wysokości 29 USD do końca 2018 r.

Apple wprowadzi lepsze funkcje monitorowania baterii w przyszłej aktualizacji iOS, a Cook mówi, że Apple pozwoli również klientom wyłączyć funkcję zarządzania energią. Firma wcześniej jej nigdy nie udostępniła.

Firma planuje repatriację dużej części swoich 250 miliardów dolarów w zagranicznej gotówce dzięki zmianie polityki podatkowej w USA, co spowoduje, że Apple zapłaci 38 miliardów dolarów podatków. Dzięki ustawie podatkowej, inwestycjom, utworzeniu nowego kampusu i wielu innym, Apple w ciągu najbliższych pięciu lat wniesie bezpośrednio do gospodarki USA 350 miliardów dolarów, a także stworzy 20 000 nowych miejsc pracy.

Dyrektor zapytany o to, czy Apple byłoby w stanie dokonać tych ogłoszeń bez zmian w polityce podatkowej, powiedział, że “duża część” ogłoszenia jest “wynikiem reformy podatkowej”. Następnie wyjaśnił, że korporacyjna część ostatniego projektu ustawy podatkowej może przynieść szybszą, rosnącą gospodarkę.

“Istnieją dwie części ustawy podatkowej. Jest część firmowa i indywidualna. Wierzę, że strona korporacyjna doprowadzi do stworzenia miejsc pracy i szybszego wzrostu gospodarki.”

Zapytany o to, czy Apple wprowadzi tańszego iPhone’a ze względu na nowe zasady, Cook powiedział, że jest to mało prawdopodobne, mówiąc Jarvis, że “telefon kosztuje to, co za innowacja w jego środku kosztuje”.

Ostatni fragment wywiadu dotyczył miejsca, w którym Apple może otworzyć swój nowy kampus, który został wcześniej ogłoszony przez firmę. Cook powiedział, że szczegóły zostaną udostępnione w dalszej części roku, ale nie będzie można go znaleźć w Teksasie ani w Kalifornii, gdzie Apple ma już kampusy odpowiednio w Austin i Cupertino.

 

Redaktor: Mateusz Bauman