Zdjęcia z długim czasem ekspozycji dzięki aplikacji Spectre Camera

10 marca 2019
Zdjęcia z długim czasem ekspozycji dzięki aplikacji Spectre Camera

Autorzy aplikacji Halide wydali niedawno nową aplikację Spectre. Została ona stworzona w celu zmiany sposobu robienia zdjęć o długim czasie ekspozycji na wykorzystanie unikalnych technik uczenia maszynowego i stabilizacji.

 

Gdy wykonujemy zdjęcie długim czasem naświetlenia przy użyciu Spectre, aplikacja zacznie korzysta z tego, co zostało opisane jako inteligentna migawka obliczeniowa. Wykona wtedy setki zdjęć w ciągu kilku sekund.  W czasie gdy wykonywane są zdjęcia z długim czasem ekspozycji za pomocą aplikacji Spectre można trzymać smartfona w dłoniach. Dzięki aplikacji możemy wykonać również parę ciekawych rzeczy podczas długiego czasu ekspozycji. Jedną z opcji jest usuwanie tłumu, gdy wykonujemy zdjęcie o średnim lub długim czasie ekspozycji w terenie turystycznym. Najbardziej jest to widoczne podczas wykonywania zdjęć płynącej wody. Podczas wykonywania zdjęć w nocy jest specjalny tryb sztucznej inteligencji, który tworzy ślady światła.

Cena aplikacji Spectre to 13,99 zł (w momencie pisania tego tekstu). Aplikacja kompatybilna jest z iPhonem 6 i nowszym oraz wymaga systemu iOS 11 lub nowszego. Funkcje wykrywania scen wymagają systemu iOS 12. Stabilizacja na bazie AI wymaga iPhone’a 8 lub nowszego.