Został pokazany nowy robot Apple do recyklingu iPhone’ów

23 kwietnia 2018
Został pokazany nowy robot Apple do recyklingu iPhone’ów

Apple ma nowego robota do recyklingu iPhone’ów, który może rozebrać 200 telefonów w ciągu godziny.

 

Nazywa się Daisy. Urządzenie pozwala Apple odzyskać materiały z telefonu. Daisy może rozdzielić dziewięć różnych modeli iPhone’a od 5s do 7 Plus.

Apple przedstawiło Daisy jako część swoich ekologicznych decyzji przed Światowym Dniem Ziemi. Daisy została stworzona z tej samej technologii co poprzedni robot do recyklingu telefonów Apple, Liama (Wykorzystano także jego części).

Pierwsza działająca Daisy znajduje się w Austin, druga Daisy wkrótce będzie zlokalizowana w Holandii. Apple ma nadzieję rozszerzyć inicjatywę recyklingu iPhone’a oraz podobno mają również plan patentowania Daisy.

Daisy jest w stanie rozłożyć płytę główną iPhone’a, głośnik i tylną kamerę, a także inne komponenty zawierające materiały wysokiej jakości.

“W Apple nieustannie pracujemy nad inteligentnymi rozwiązaniami mającymi na celu zmianę klimatu i oszczędzające cenne zasoby naszej planety” – powiedziała Lisa Jackson, wiceprezes Apple ds. Środowiska, polityki i inicjatyw społecznych. “W uznaniu Dnia Ziemi robimy dla naszych klientów tak prostą, jak to tylko możliwe, możliwość recyklingu urządzeń i robienia czegoś dobrego dla planety za pośrednictwem Apple GiveBack.

Apple ogłosiło również program GiveBack. Apple zachęca klientów do zwrotu niechcianych urządzeń do sklepów Apple w celu recyklingu.